CIEKAWOSTKI MEDYCZNE

RAPEX PULAPKA NA GWALCICIELI

5 (100%) 1 vote[s]

DZIŚ W KSIĄŻCE PRZECZYTAŁAM BARDZO CIEKAWĄ RZECZ

RAPEX PULAPKA NA GWALCICIELI-Bardzo mnie ten temat jak i ta rzecz zainteresował.Wzięłam się dziś z przypadku za książkę ,EKSCENTRYCZNE NAMIĘTNOŚCI’.I trafiłam tam właśnie na ten ciekawy temat.I dziwię się,że nie jest o tym głośno i nie jest powszechne.Moim zdaniem w każdej choć aptece powinno być coś takiego.Wiele kobiet mogło by na tym skorzystać.W Polsce co roku dochodzi do około 2000 gwałtów-statystyka.Wiele kobiet jest bardziej narażonych na to przez wiele czynników.Choćby praca trzy zmianowa.Wracanie w nocy z pracy.Badz wracając lub w trakcie jakiejś imprezy.

MIANOWICIE TA PUŁAPKA RAPEX TO TAKI KONDOM ANTYGWALTOWY

Jest to rodzaj dopochwowej wkładki z lateksu.Wewnątrz,której znajduje się rzędu ostro zakończonych haczykow.Podczas penetracji wbijaja się one w penisa.Powodując silny ból.Haczyki są tak skonstruowane,że do ich usunięcia niezbędna jest pomoc lekarza-chirurga.Jednak nie powoduje trwalych uszkodzeń.I nie zagraza zdrowiu,ani życiu.

Zagraża natomiast zdemaskowaniem -kiedy gwałciciel zgłasza się do szpitala to lekarz może powiadomić policje.

PPOMYSŁEM DO STWORZENIA KONDOMU ANTYGWALTOWEGO- BYŁY SŁOWA ZGWAŁCONEJ KOBIETY

Pulapka ta została wynaleziona w 2005 roku przez SONETTE EHLERS(technik medyczny).Do tego zainspirowały ją słowa zgwalconej kobiety w RPA:,GDYBYM TYLKO MIAŁA TAM NA DOLE ZĘBY…’

Urządzenie zostało też opatentowane w 2005 roku.I wywołało liczne kontrowersje.Gdyż przez wiele osób zostało to uzane za cofanie się do czasów pasa cnoty.Także Rapex został uznany za okrutny przez to,że przez zachowanie mężczyzn kobiety w taki sposób muszą się zabezpieczać-bronić.

PULAPKA RAPEX,A SKUTECZNOŚĆ

Skuteczność Rapex jest o tyle wątpliwa,że niestety,ale nie zapobiega gwałtowi.Jedynie może go przerwać.Także może wywołać u napastnika większa agresje przez ból.Choć ja uważam,że nic by nie zrobił.Bo był by w szoku co się stało iraz próbował poradzić sobie z bólem.Rapex może też zwiększyć ryzyko zarażenia hiv.Choć z drugiej strony czy gwałciciel podczas gwałtu stosuje kondom?I tak narażenie jest i bez Rapex.

Pomimo tych powiedzmy możliwych minusów-co nie zgadzam się z nimi.Rapex mógłby okazać się bardzo skuteczny będąc powszechnie dostępny i w użyciu-mógłby dodatkowo działać odstraszajaco.Napewno do zera by statystyki nie spadły,ale napewno znacznie się zmniejszyły.I kobiety czuły by się napewno bezpieczniej.

Jest stosowany w RPA.Dlaczego?Bo tam co 26 sekund jakaś kobieta pada ofiarą gwałtu-statystyka.Jedna na cztery kobiety była zgwałcona lub będzie.

ZAPRASZAM TEZ NA ARTYKUŁ POWIĄZANY Z TYM TEMATEM:

HPV

 

Jestem 28 letnia optymistką pomimo,że życie daje mi nie źle popalić.Interesuję się muzyką rock i metal,zwierzętami,fotografią i kocham czytać książki,zwłaszcza horrory

3 komentarze

  • Rafal

    Wyobrażasz sobie Eva co wyjście wieczorem musisz zabezpieczyć się w to urządzenie, przemoc na świecie była i będzie żeby temu zapobiec musial by zostać wprowadzony system kontrolny ludzi czego trzy czwarte ludzi by nie chciała, nie jesteśmy wstanie uchronic wszystkich ludzi przed zagrożeniem nawet nie świadomym. Poniewaz musimy spostrzegac dwie strony. gwalciciel chora osoba nieradzaca sobie w normalnym życiu lecz aktywna w ciemności poprzez zaskoczenie. Ofiara niewiadoma osoba ale wyzywajaco ubierajaca się( nie każda) np. Kobieta normalna nie otyla zakładająca krutka spódnice,, mini,, (normalnie nic złego) będzie potencjalna ofiarą, obcisłe laikry tak samo. Gdyby popatrzeć na szczegóły jestem wstanie śmiało zdefiniować ofiarę gwałtu (chodź ubrana normalnie napewno nie jest osobą otyla). Może nie mam racji to wroce do zapytania w pierwszym zdaniu, czy każda kobieta nie otyla powinna zabezpieczyć się w to urządzenie wychodząc na spacer, do sklepu czy kina itp.

    • Ewa Mordal

      Witam,moim zdaniem non stop to zakladac to nie,lecz gdy zamierza się po nocy wracac, idzie się na dyskotekę.I nie ma gruba czy chuda w mini czy w spodniach.Każda jest zagrożona.I to zawsze jest jakaś opcja by sobie pomóc.Tego się nie czuje.Gdyż szyjja macicy nie jest unerwiona.Moim zdaniem to dobry pomysł zwłaszcza w sytuacjach największego ryzyka.Jak wyżej napisałam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: